Galeria

Tworzenie

Prace plastyczne w przedszkolu to tak naprawdę mówienie przez dziecko o sobie i świecie. Podziwiamy rodzące się talenty artystyczne ale przede wszystkim wsłuchujemy się w te wypowiedzi... A przy tym najważniejszy jest dla dziecka sam proces tworzenia, to, co się  z nim wtedy dzieje. Staramy się stwarzać takie warunki, żeby mały artysta czuł, że może powiedzieć, co naprawdę myśli i czuje. I to się udaje, powstają niepowtarzalne prace, bo każdy jest jedyny i niepowtarzalny:-)

Edukacja Przez Ruch

EPR jest główną metodą pracy w naszym przedszkolu. Podejmowane przez dzieci podczas zajęć formy aktywności wspierają ich rozwój w czterech sferach jednocześnie: intelektualnej, społecznej, emocjonalnej i fizycznej. W zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych uczestniczą również rodzice. Mogą sami przeżyć I poznać, jak trudną i zarazem efektowną jest codzienna praca ich dzieci :) Zobaczcie jak to się wszystko dzieje i co z tego wynika :) Więcej do poczytania o Edukacji przez ruch: Akademia Jedynki

Wystawy

Szatnie są naszymi galeriami prawdziwej sztuki. Prezentujemy prace wszystkich dzieci, widać ich różnorodność i niepowtarzalność. Każda pracę podpisujemy, utrwalamy komentarz odautorski. To oprócz podziwiania talentów plastycznych jest kopalnią wiedzy o dziecku.

Moja rodzina, dom

Mama Tata Babcia i Dziadek to najbliżsi, najbardziej kochający i kochani :-) O tym dzieci mówią i obrazują w swoich pracach... ... że zawsze najważniejszy jest dom i rodzina, niech nikt nie zapomina...

Dzieci

W pracach plastycznych zawsze można zobaczyć dziecko, jego patrzenie na świat i samego siebie. Dużo mówią osobiste herby… Starsze dzieci rysowały portrety swojego najlepszego przyjaciela. Znamy portretowanych bohaterów i w rzeczywistości tak wyglądają. Dzieci mają niesamowity dar ujmowania charakterystycznych cech bliskich im osób...

Bajki

Bajkowe księżniczki i rycerze, kot w butach to bohaterowie. O nich się słucha z otwartą buzią… Smoki, bazyliszki i inne potwory nie są już takie straszne, gdy się je potraktuje kredką, węglem, farbą a nawet pokryje folią :)

Dziecięce historie, opowiadania

Dzieci przeżywają i opowiadają swoje wrażenia po występach, balach, wycieczkach ale też wymyślają „niestworzone” historie o kropelce, smokach rupakach… A wszędzie pokazują siebie i dzielą się tym, co dla nich jest najważniejsze :)

Jesień

Piękna jest jesień w naszych ogrodach. Dzieci bawią się szczęśliwe. Wyruszają też na wycieczki do pobliskich parków, na pola i do bardziej odległych miejsc - lasów, Ogrodu Botanicznego. Wszystko to sprzyja późniejszej kolorowej, radosnej twórczości...

Zima

Zimą nie brakuje tematów, by powstały arcydzieła... Pojawiają się niepowtarzalne pejzaże, Mikołaje, Anioły, choinki... Tworzymy pocztówki świąteczne, ozdabiamy pudełka na choinkowe skarby... Obdarowujemy Dziadków i Babcie czarodziejskimi szkatułkami... A i sama biała zima jest inspiracją do koronkowych obrazów... ... i przywoływania tego, co dookoła widzi mały artysta :-) Nawet, jeśli to odległa podróż na Grenlandię...

Boże Narodzenie

To jest oczekiwanie na cud i cudowne są też wszystkie prace powstające w tym niezwykłym czasie. Zobaczcie sami jak skrzy się od złota, brokatu a w górze słychać anielskie głosy i już czuć świąteczne zapachy… A nade wszystko obecna jest Miłość :)

Karnawał, zabawa, walentynki

Każda okazja dla nas jest dobra, żeby świętować i dobrze się bawić :) Szczególny to czas karnawału i walentynek. Te radosne klimaty na pewno znajdziecie w relacjach dzieci.

Wiosna

To pora do rysowania i malowania najpiękniejszych, kolorowych kwiatów, łąk i ich mieszkańców.... Wiosenna pogoda pełna niespodzianek jest wdzięcznym tematem do niezwykłej twórczości.... I mali i duzi zajmują się wodą, oglądają, eksperymentują i wymyślają... bawią się deszczową kropelką, wiatrem... Wspominają rosochate wierzby ze spaceru nad Utratą...

Wielkanoc

Przygotowujemy się do Świąt i duchowo, kulinarnie i plastycznie… Podczas zajęć i na rodzinnych warsztatach wszystko kręci się wokół jajka, symbolizującego nowe życie. Nie brakuje też kur, kurczaków, zajączków i baranków :) Tradycyjnie dzieci do domów wraz z życzeniami zanoszą słodkie kolorowe wypieki przez siebie wykonane :)

Lato

Nasze przedszkole jest czynne całe wakacje. To czas swobodnych zabaw w ogrodzie, wyścigów na rowerach, hulajnogach, rolkach, kąpieli w basenie i plażowania w ogromnej piaskownicy. Dzieci wyruszają też na różne rodzinne wyprawy. Dostajemy pocztówki z pozdrowieniami, a wakacyjne wspomnienia są często tematem pięknych prac plastycznych.

Blisko natury

Bohaterami prac są najbliższe dzieciom zwierzaki: psy i koty, ale także mieszkańcy wsi, łąk, pól, parków, lasów i wód a nawet egzotyczne jak lwy, tygrysy, żyrafy i kiwi :) Z ich prac dowiemy się, o czym szumią wierzby, jakie są historie wiatru, wody… Możemy się wspiąć na górskie szczyty i daleko za koło podbiegunowe, żeby podziwiać zorzę polarną :)

Polska, Mazowsze, Pruszkow, Jedynka

Polska to ważna Rzecz… Orzeł utworzony z odcisków własnych dłoni jest wyrazem tego, że jesteśmy Polakami. Dzieci znają barwy narodowe, znają polskie krajobrazy, ważne miasta. Wiedzą, że mieszkają na Mazowszu. W ramach zajęć o stolicy dzieci tworzyły swoje wyobrażenia herbowej Syrenki... Po wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego bardzo dużo opowiadały i co każdy najbardziej zapamiętał, to narysował... Jedynkowe Przedszkole jest w 100-letnim Pruszkowie. Nasi zagraniczni goście wywieźli prace – prezenty do Norwegii, Włoch, Portugalii, Francji, Kolumbii, Indii i do Nowej Zelandii :) Nasi goście wywieźli prezenty – prace dzieci….

Czas, kosmos, prehistoria

Dzieci bardzo lubią te tematy. Odkrywają upływ czasu, ważność jego odmierzania zegarem, porami roku a nawet latami :) Podróżujemy wspólnie w czasie (sięgając aż do dinozaurów) i w przestrzeni (kosmos nasze przedszkolaki uwielbiają) Sami zobaczcie!

Technika, pojazdy, komunikacja

Dzieci są bardzo ciekawe tego, co je otacza. Świat techniki jest doskonałym polem obserwacji i twórczości, wręcz innowacyjnej :) Powstają oryginalne roboty, eksperymentalna telewizja… Ale też plonem licznych wycieczek jest zobrazowanie ruchu ulicznego, znaków drogowych, pojazdów… W pracach pojawiają się też pociągi, samoloty, statki, balony…

Kolaże

Technika kolażu daje niesamowite możliwości do inwencji twórczej małych artystów. Niektórych prac nie powstydziłaby się niejedna profesjonalna galeria :)

Przestrzenne

Jesień sprzyja zabawom i pracom z materiałem przyrodniczym. Powstają niecodzienne postaci z kasztanów, żołędzi, ziemniaków :) Ale też zastosowanie nietuzinkowych tworzyw w ciągu całego roku uruchamia wspaniałe pomysły :)

Różności

Tutaj prezentujemy różne prace „nieuczesane”, które się grzecznie nie przyporządkowały do powstałych kategorii tematycznych :)

Pracownie: plastyczna i ceramiczna

Pracownię plastyczną prowadzi Kasia Komuda A gliniane cudeńka powstają pod okiem Marka Olędzkiego, który je jeszcze wypala w specjalnym piecu. Tutaj prace dzieci stworzone w ramach tych zajęć: ...niejedne arcydzieło wyjechało daleko.... daleko jako pamiątka i prezent dla Jedynkowych Gości...