O Nas

Dbamy o to by dzieci miały przestrzeń do rozwijania swoich zainteresowań i talentów. Jednocześnie dbamy o to by założenia programu realizować w przyjaznej życzliwej i
bezpiecznej atmosferze.

Anna Barszczewska & Maria Makowska
Previous
Next

Nasza historia

Przedszkole Niepubliczne „Jedynka” Centrum Edukacji Lokalnej powstało w 2001 roku, jako przekształcone przez Zespół pedagogiczny z publicznego przedszkola, istniejącego w tym miejscu od 1979r.

W latach od 1986 do 2021r. rolę dyrektora przedszkola pełniła Maria Makowska, która przez cały czas rozwijała to miejsce i wraz z zespołem poszukiwała nowych form pracy i wspierania wczesnego rozwoju dziecka.

Była otwarta na nowości, wspierała nauczycieli i specjalistów w doskonaleniu i nieustannym rozwijaniu ich kompetencji zawodowych. Wiedząc jak istotny dla małego człowieka jest uporządkowany świat i poczucie bezpieczeństwa jakie daje porozumienie bliskich dorosłych, wielką wagę przykładała do współpracy rodziców i wychowawców, dbało o to, by nie tylko dzieci, ale i ich rodzice czuli się w naszym przedszkolu ważni i zaopiekowani.

Od 2021 roku funkcję dyrektora pełni Anna Barszczewska, prywatnie córka Marii, która jako wieloletni nauczyciel „Jedynki” kontynuuje misję tworzenie przestrzeni edukacyjnej przyjaznej dziecku i rodzinie.

Nasz Zespół

Nasz Zespół tworzą pasjonaci. Wszyscy nauczyciele wychowania przedszkolnego, pedagodzy i inni specjaliści pracujący w naszej placówce posiadają dyplomy wyższych uczelni. W naszej pracy zawodowej, która wymaga od nas nieustannego poszukiwania i podnoszenia kwalifikacji, dajemy sobie przestrzeń na ciągły rozwój. Uczestniczymy w różnych szkoleniach indywidualnych lub całego Zespołu. Planując codzienną pracę dydaktyczną śledzimy nowości edukacyjne i sięgamy do klasyki, tworzymy własne pomoce dydaktyczne i kreatywne rozwiązania wspierające naszą prace z dziećmi zarówno w grupie jak i indywidualnie. Każdy nauczyciel raz w tygodniu pełni godzinny dyżur dla rodziców, w trakcie którego można porozmawiać o dziecku, jego indywidualnych potrzebach i kierunkach wsparcia.

Drożdżowe z jabłkami i borówkami

Nasza kuchnia

W naszej “Jedynce” mamy kuchnię na miejscu. Nasze Kucharki codziennie przygotowują świeże posiłki dla naszych przedszkolaków, zgodnie z normami żywieniowymi a nad jadłospisem czuwa dietetyk.

Respektujemy diety wykluczeniowe.

W naszym przedszkolu

Rozpoczynając pracę dydaktyczno-wychowawczą z dziećmi dbamy
o odpowiednią organizację, przygotowanie sali, zorganizowanie kącików tematycznych, przygotowanie przestrzeni, która będzie stanowiła odpowiednie „podłoże” do rozbudzenia ciekawości dzieci, skłonienia ich do poszukiwania i dociekania.

Planując zajęcia bierzemy pod uwagę konieczność korzystania
z różnorodnych metod, uaktywniania wszystkich zmysłów, dobierania odpowiedniej literatury, muzyki oraz pomocy dydaktycznych. Umożliwiamy dzieciom obserwację naturalnych środowisk, roślin, zwierząt w naszym ogrodzie lub na wycieczkach. Jeżeli jest taka potrzeba wykorzystujemy filmy edukacyjne oraz programy  komputerowe. Wspieramy się też wiedzą ekspertów, na zajęcia zapraszamy rodziców, absolwentów, specjalistów.

 

Organizacja pracy

Nasze przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-18.00

Pracujemy przez cały rok z wyjątkiem przerwy świątecznej (od 24.12-01.01)

Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych, pracy grupowej i indywidualnej oferuje przedszkolakom zajęcia dodatkowe wspierające rozwój talentów i zainteresowań przedszkolaków.

W ramach czesnego dzieci zależnie od grupy mają zajęcia:

z języka angielskiego:

Zuchy i Odkrywcy- 3 razy w tygodniu,

Podróżnicy i Żeglarze – 4 razy w tygodniu,

zajęcia taneczne– 1 raz w tygodniu,

zajęcia umuzykalniające– 1 raz w tygodniu.

Jako dodatkowo płatne oferujemy Państwu:

– terapię logopedyczną,

– zajęcia plastyczne,

– zajęcia ceramiczne,

– zajęcia teatralne,

– zajęcia sportowe ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej.